Конспект уроку з читання 1-В клас.
Тема: Робота з дитячою книжкою. Опрацювання казки «Пан Коцький».
Урок на тему: Великий Кобзар України.
Тема: Робота з дитячою книжкою. Опрацювання казки «Пан Коцький».
Мета:
вдосконалювати навички правильного свідомого читання, збагачувати словниковий
запас;
розвивати вміння зв'язно відповідати на
запитання, творчість, спостережливість;
виховувати почуття
дружби, взаємоспівпраці , любов до тварин, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: презентація до уроку, ілюстраційний матеріал.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Продзвенів
уже дзвінок,
Починаємо
урок.
У казку
сьогодні ми зробимо крок
Із
казкою ми зустрічались не раз
І
знову вона завітає до нас.
- Діти, до нашого класу, сьогодні, завітали гості поверніться до них і
привітайтесь, посміхніться, повертайтесь до мене, сідайте будь ласка.
ІІ.
Актуалізація опорних знань.
1. Мовленнєва розминка.
1)Дихальні
вправи.
- Для того щоб розпочати наш урок і виразно читати нам потрібно підготувати наш мовленнєвий
апарат до роботи, для цього ми проведемо мовленнєву розминочку, вирівняйте
спинки, розправте свої груди, а отже і легені.
- Ми з вами
бачимо гарні Підсніжники. Давайте уявно візьмемо квіточки в долоньки і
понюхаємо ( 3 рази)
- А якщо добре
придивитись то там на квіточках можна побачити маленьку пушинку, давайте здуємо
її з квіточки ( подути 3 рази).
Молодці.
2) Артикуляційна
розминка.
У лісі на квіточки подув легенький вітерець
(зобразити свист вітру, піднятися і показати руками) вітер посилився і знову
притих.
- На квіточку
сів малесенький жучок ( продзижчати наче жук) присісти.
-Десь далеко
чути як заспівав соловейко (тьох). Молодці , сідайте.
2)
Робота над скоромовкою.
-
Ми з вами на уроках вчимо скоромовки, і сьогодні ми вивчимо з вами ще одну
скоромовку. Скоромовки мит вчимо для того, щоб наша мова була гарною, мелодійною.
А зараз послухайте скоромовку.
Миші
в шафі шаруділи,
Шість
шарфів шерстяних з'їли.
- Скоромовку ми вчимо і вимовляємо звуки
чітко, гарно та виразно, я зараз
прочитаю ще раз але трошки повільніше (
розповідаю)
-
Скажіть будь ласка про кого розповідається в цій скоромовці?
-
А що зробили миші?
-
А давайте прочитаємо і запам’ятаємо цю
скоромовку.
-
Давайте трохи швидше, а зараз порядах хто краще запам’ятав.
-
Всі молодці, може хтось хоче сам розповісти цю скоромовку?
-
Ми підготували наш мовний апаратик для того щоб читати.
ІІІ. Робота за казкою «Пан Коцький».
- Яку ми розпочали читати казку на
минулому уроці.
- Сьогодні продовжимо читати і дізнаємось
чим вона закінчується.
- Я пропоную вам пригадати головних героїв казки відгадавши загадки. І зробимо звуковий аналіз слів
відгадок.
Послухайте.
1.Пухнастий
клубочок під столом вуркоче. (Кіт) = о -
2.В
темнім лісі проживає, довгий хвіст пухнастий має. Їй на місці не сидиться як її
зовуть? ( Лисиця) – о – о = о
3.Влітку сіренький,
А
взимку біленький,
Довгі вуха має,
Швидко
стрибає. ( Заєць) - о = о =
4.По полю та
лісі гасає, овечок хапає та всіх кусає. (Вовк) – о - -
5. Ця
свиня щетину має,
В лісі жолуді шукає,
Хижий, лютий пан іклан
Називається…(кабан).
– о – о -
6.Клишоногий, волохатий, влітку спритний та завзятий, ну а
взимку, лежебока, у барлозі гріє боки. (Ведмідь) – о - = о = ( сидячи)
Діти, а ви уважно
читали казку. А хто зможе сказати…
1. Чому господар вигнав кота?
2. Кого першого зустрів
у лісі пан Коцький?
–
Молодці діти, уважно читали.
-
Скажіть
будь-ласка, що ви очікуєте від нашого уроку
-
(
Пізнати щось нове. Навчитися гарно читати.
-
Дочитати
казку повністю.
-
Дізнатись
чим закінчиться.)
-
А
чи хотіли б ви дізнатися чим закінчиться наша казка? ( Хотіли)
-
То
я вам прочитаю.
1. Читання
казки вчителем.
-
Кому довелося просити на обід лисичку та пана Коцького?
-
Лисичка погодилась. Але що потрібно було зробити звірям?
Фізкультхвилинка.
Кіт
збирався до роботи,
Лапки
в боки в гору вушка.
Повертається
він вправно
І
виконує все гарно.
Плигнув
він ще кілька раз
За
роботу все гаразд.
- Ми з вами дочитали казку до кінця і тут зустрічається
багато нових слів. Давайте всі їх зачитамо і пояснемо їхнє значення.
2. Словникова
робота.
Хмиз ( глля)
Навтьоки ( тікати)
Сердешного
( бідолашний)
Дременуть ( швидко втікти)
Ляцить ( їсти швидко, жадібно, з великим
апетитом).
-
От ми з вами розібрали всі слова. Зараз переходимо до читання казки в дійових
особах.
3.Читання казки в дійових особах.
Роздати ролі.
- Молодці діти ви гарно визначили слова своїх героїв.
Розминка
для очей ( Кіт на різних кольорах, встати і потягнутись руками). 5,6 р.
4.Вибіркове читання.
-
Всі уважно читали казку. Тоді знайдіть і
зачитайте початок казки.
- Зачитати
кінець казки.
-
Скажіть мені будь-ласка, не знаходячи у підручнику, своїми словами куди почали
ховатись звірі?
-
Знайдіть і зачитайте те що зображено на малюнку.( малюнок як бігли навтьоки).
ІV.
Підсумок уроку.
- Діти, ви уважно читали казку, розглядали уважно.
- А чи помітили ви чи є автор у цієї казки.
- Тож скажіть, хто її написав?( народ)
- Народна
казка в основі має розповідь, яку розповіла
певна людина, але з з давнього часу ця казка як правило переказується
великою кількістю людей і досить сильно змінюється.
- Отже,
яку казку ми закінчили читати?
- Хто може назвати всіх головних героїв казки?
- Хто з героїв тобі найбільше сподобався? Чому?
- Чого ця казка нас навчила?
- Діти, ви на уроці працювали дуже гарно, були активними, я
вами дуже задоволена.
- Дякую за урок.Урок на тему: Великий Кобзар України.
Мета: познайомити дітей із життям і творчістю великого
українського поета Т. Г. Шевченка; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість,
формувати бажання малювати природу України; прищеплювати любов до національного
колориту,виховувати інтерес до його творів, викликати бажання вивчати вірші.
Обладнання : портрет Т.Г. Шевченка, твори поета.
Хід
I.Організаційний
момент.
Встали , дітки,
підтягнулись.
Один одному
всміхнулись.
Спочатку сядуть
лиш дівчатка,
а
за ними і
хлоп’ята. Чому ?
Так, спочатку - краса,
а потім - сила.
II. Актуалізація
опорних знань.
1. Бесіда
- Діти, як зветься наша земля, де ми живемо ? ( Україна)
- А як ми зовемся, коли проживаємо
на цій землі ? ( Українцями)
Ми любимо свій край, шануємо і поважаємо всіх людей Землі .
- А чи знаєте ви, діти, що Україну
теж шанують і знають у світі ?
- Хто такі видатні українці ?
- Чим вони видатні ?
III. Повідомлення теми і мети бесіди
1.
Розповідь вчителя.
-
Кого
ви бачите на портреті?
-
У
кожного народу є великі поети, яких знають усі: і дорослі, і малі діти.
Для українського народу
таким поетом є Тарас Григорович Шевченко.
Його ще називають Великим Кобзарем, бо свою найкращу книгу він назвав
«Кобзар». Сьогодні ми
зібралися, щоб вшанувати пам’ять сина українського народу Тараса Шевченка.
Щороку на початку березня Україна вшановує свого геніального поета, якого
називають Великим Кобзарем.
Ім'я
Т.Г.Шевченка невіддільно пов’язано з
Україною.
Україна – це
Шевченко, Шевченко – це Україна.
У ньому наша історія, наша мрія, наша
надія. Шевченко був справжнім народним співцем, бо з дитинства знав
і любив простий український народ, знав
його страждання, бо сам їх пережив.
Фізкультхвилинка.
2.
Опрацювання вірша Т. Шевченка. «Тече вада з-під явора».
Читання вірша вчителем.
Тече вода з-під явора
Яром на долину.
Пишається над водою
Червона калина.
Пишається калинонька,
Явор молодіє,
А кругом їх верболози
Й лози зеленіють.
Тече вода із-за гаю
Та попід горою.
Хлюпощуться качаточка
Помеж осокою.
А качечка випливає
З качуром за ними,
Ловить ряску, розмовляє
З дітками своїми.
Тече вода край города.
Вода ставом стала.
Прийшло дівча воду брати,
Брало, заспівало.
Вийшли з хати батько й мати
В садок погуляти,
Порадитись, кого б то їм
Своїм зятем звати?
IV. Усвідомлення знань.
1.
Бесіда.
-
З якими почуттями автор писав цей вірш?
-
Які почуття у вас викликає вірш?
-
З якою
інтонацією голосу його потрібно читати?
-
Назвіть пестливі слова, які створюють
особливо ніжну, лагідну атмосферу. (Калинонька, качаточка, качечка, дітки,
дівча).
-
Які рослини згадуються у вірші?
-
Поміркуйте, яку пору року описує поет?
2. Творча робота.
Завдання : намалювати
на альбомному аркуші те, що ви уявили, слухаючи вірш.
3.
Робота з дитячою книжкою.
Читанння віршів Т.Г.Шевченка.
V. Підсумок.
- Любі
діти! Я вдячна вам за те, що ви були активні,
уважні на уроці, за ваші добрі слова і теплі обличчя.
План – конспект
уроку з природознавства. 1- В клас.
Тема.
Рідний край. Місце, де я живу.
Тип уроку:
комбінований.
Мета: розширити знання учнів про місто, де ми живемо;
формувати громадянські якості: патріотизм, людяність, працьовитість, бажання
більше дізнатись про рідний край, рідну країну; виховувати в учнів почуття
патріотизму, національної гідності, любов до рідного краю.
Обладнання: ілюстрації до теми, карта України.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Знову день почався, діти!
Всі зібрались на урок.
Тож пора нам поспішати,
Кличе на урок дзвінок.
ІІ. Хвилинка календаря.
- Яка зараз пора року?
— Який місяць?
— Яке число?
— Тепло чи холодно
надворі?
— Який стан неба?
— Яка температура
повітря?
— Чи були сьогодні
протягом дня опади?
ІІІ. Перевірка раніше засвоєних знань.
1.
Фронтальна
бесіда.
-
Назвіть
ознаки звірів.
-
Назвіть
свійських і диких звірів.
-
Назвіть
всеїдних звірів.
-
Яких
наземних, підземних, водяних, літаючих звірів ви знаєте?
2.
Гра «Незавершене речення».
а) Тварини, як самі добувають собі їжу, захищаються від
ворогів, самі влаштовують собі житло, виводять потомство, називаються….
б) Тварини, яких розводять люди, годують і захищають їх,
будують для них житла, піклуються про їх потомство, називаються…
- З-поміж названих тварин оберіть спочатку свійських, а
потім диких:
Папуга, білка, черепаха, корова, курка, ведмідь, вівця,
заєць, жаба.
Фізкультхвилинка.
IV.
Актуалізація чуттєвого досвіду та опорних знань учнів.
Мотивація навчальної діяльності.
1.
Розгадування загадки.
Красивий, щедрий рідний край
І мова наша солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься … (Україна)
2. Бесіда.
-
Як називається наша
держава? (Україна).
-
А ми хто? (українці).
-
Як називається місто
в якому ми живемо? (Чорноморськ).
-
Ми любимо свою
Україну і зробимо все, щоб вона процвітала. А що ви маленькі дітлахи можете
зараз зробити для України? (Добре вчитись, добре поводитись, нести радість
людям.)
-
Отже, сьогодні на
уроці ви детальніше дізнаєтесь про свій рідний край.
-
Тема нашого уроку
звучить так: «Рідний край. Місце, де я живу.»
V. Сприймання і усвідомлення учнями нового матеріалу.
1.
Розповідь вчителя з елементами бесіди.
- Наша країна зветься Україною.
- Яке місто є столицею України?
- Які державні символи України ви
знаєте? (Показую ілюстрації.)
Державний прапор -
синьо-жовтого кольору, синій
колір – колір чистого мирного неба; жовтий колір – колір пшеничної ниви, колір
хліба, зерна.
Державний Герб – тризуб, що
символізує волю, до якої завжди прагнув народ.
Державний Гімн – це пісня, назва
якої «Ще не вмерла Україна».
-
А що ми називаємо
рідним краєм?
-
У кожної людини є
свій рідний край. Це те місце, де вони народилися. Це стежина
від рідної домівки, краєвиди, що милують око з дитинства. Це місце, у якому
звучали бабусина казка і мамина пісня.
2.Розгляд
карти України.
- А давайте на карті знайдемо
наше місто.
Фізкультхвилинка.
VІ.
Осмислення узагальненого і систематизація знань.
1.
Робота за підручником.
Читання уривка з
вірша Станіслава Городинського
Рідний
край, рідний край –
України
квітуча перлина –
І черешня в саду, і калина в гаю,
Серед
стиглого жита стежина!
Тут
цілюща роса, тут колиска моя,
Тут
маленьким я вчився ходити,
Тут
казки на Різдво заглядають в вікно.
Хіба
можна цей край не любити?!
Станіслав
Городинський.
2.Дослідницький практикум.
-
Дізнайся
в дорослих, чому саме таку назву має твоє місто чи село.
-
Чим
воно славиться?
-
Разом
з дорослим у вихідний день прогуляй теся рідним краєм. Відвідайте якусь
пам’ятку природи, архітектури або історії свого населе ного пункту.
-
Підготуй
про неї розповідь.
VII. Підсумок уроку.
-
Де ви живете?
-
Як називається ваше
місто?
-
Що можна побачити на
вулицях міста?
-
Чим відрізняється
місто від села?
-
У якій частині
України знаходиться наше місто?
-
Які місця у вашому
рідному краї вам подобається найбільше?
Немає коментарів:
Дописати коментар